Düğün Dernek Yorumları

Bu yazımızda sizlere, film yorumları arasında yer alan Düğün Dernek yorumları ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. 6 Aralık 2013 tarihinde vizyona giren filmler arasında yer alan Düğün Dernek filmi ile ilgili film yorumlarını okumak; ve bunun sonrasında Düğün Dernek filmini izleyip izlemeyeceğinize karar vermek için, hiç zaman kaybetmeden Düğün Dernek yorumlarına, ama öncesinde, Düğün Dernek filmi ile ilgili kısa bilgilere bakalım:

6 Aralık 2013 tarihinde vizyona giren filmler arasında yer alan Düğün Dernek filminin 2013 senesinde Sivas; ve Erzincan’da çekilen bir komedi filmi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Düğün Dernek’in senarist; ve yönetmeni Selçuk Aydemir’dir. Düğün Dernek filminin süresi 106 dakika iken, isterseniz film yorumları, ve Düğün Dernek yorumları öncesinde Düğün Dernek filminin konusunu da gözden geçirelim:
Düğün Dernek konusu: İsmail, Sivas’ta bulunan Esenyurt Köyü’nde yaşamaktadırç Oğlu ise yurtdışında bulunmakla birlikte, günün birinde, İsmail’in hiç de beklemediği bir anda çıkıp Esenyurt Köyü’ne gelmektedir. İsmail’in oğlunun adı Tarık’tır. Tarık köyüne, ilk olarak, ziyaret amaçlı geldiğini söyler, ama sonrasında asıl geliş nedeni anlaşılır… Tarık’ın köye geliş sebebi, Letonya’da tanışarak birlikte olmaya başladığı Monica isimli kız ile evlenmektir. Bunun nedeni ise, Monica ile Tarık’ın aynı ülkede birlikte çalışabilmeleri için yapabilecekleri tek şeyin evlilik olmasıdır. İşte Tarık köye bu nedenle gelmiştir, amacı, evlenmek için babasının onayını almaktır. Ancak İsmail’in, Tarık’ı Düğün Dernek’siz evlendirmeye hiç mi hiç niyeti bulunmamaktadır. Ypaacağı düşün için, köy öğretmeni Saffet, tüpçü Fikret, ve Çetin’den yardım almaya karar verir… İsmail’in parası yoktur; ama sazlı sözlü bir düğünü on gün içerisinde yapmak için hummalı bir çalışma gerçekleştirmeye başlar.
Düğün Dernek oyuncularına bakacak olursak: Binnur Kaya, Kemal İnci, Reyhan İlhan, Korhan Herduran, Toygun Ates, Basri Albayrak, Erol Aksoy, Rasim Öztekin, Murat Cemcir, Ahmet Kural… şeklinde Düğün Dernek oyuncularını kısaca özetleyebiliriz. Peki ya Düğün Dernek yorumları?
Düğün Dernek yorumları: Film yorumlarında, Düğün Dernek filminin oldukça espirili olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Düğün Dernek içerisinde zaman zaman küfür edilen sahneler de bulunmasına karşın, Düğün Dernek filmi kesinlikle izleyiciyi güldüren, Türk sineması komedi kategorisinde ise çıtayı oldukça yükselten bir film. Oyuncuların da başarılı roller sergilediklerini düşünecek olursak, Düğün Dernek filmini izlememiz gerektiğine karar verebiliriz…

“Düğün Dernek Yorumları” üzerine 1 yorum.

  1. Bu kadar çok övülen bir filmden çok daha fazlasını bekleyerek izlemeye gittim; ancak umduğumu bulamadım diyebilirim. Düğün Dernek film müziği olarak benimsetilen Entarisi Dım Dım Tar isimli şarkı, Düğün Dernek filmi bittikten, ve ışıklar yandıktan sonra, insanlar salondan çıkarken çalınan bir şarkı, perdenin kapatılmasından sonra… Bunun dışında müziği film arasında fon şeklinde duyabilmeniz mümkün oluyor.
    Hoş espiriler vardı, film genel olarak da güzeldi, buna bir lafım yok; ama, gerçekten abartıldığı kadar değil; sadece abartıldığı kadar değil. Sıkılmadan izlenilebilecek bir film; ama, mutlaka izlenmesi gereken, izlenmezse çok şeyin kaybedileceği bir film değil Düğün Dernek.
    Medya aynı şekilde Fetih 1453’ü de abartmıştı, ancak onu da izlediğimde bu düşünceleri hissetmiştim, hatta Fetih 1453’te sıkılmıştım; Düğün Dernek’te bir sıkıcılık yok; akıcı bir film. Medya olarak abartmayı seviyoruz sanırım…

Bir cevap yazın