Meryem

Bu yazımızda sizlere vizyona girecek filmler listesinde yer alan Meryem ile ilgili bilgilerden söz ederek Meryem filmi hakkındaki detayları aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Vizyona girecek filmler arasında yer alan Meryem filmi ne zaman vizyona girecek, Meryem filmi nerede çekiliyor, Meryem filmi konusu… gibi pek çok konudaki detaylı bilgiye yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz. Meryem’i sizler için hemen tanıtmaya başlayalım:


Vizyona girecek filmler arasında yer alan Meryem filmi ne zaman vizyona girecek? 20 Eylül 2013 tatihinde. Meryem filmi nerede çekiliyor? Türkiye… Romantik, ve dram kategorilerinde yer alan Meryem süresi yüz dakika iken, Meryem filminin yönetmeni Atalay Taşdiken. Meryem filminin oyuncuları: Zerrin Sümer, Mehmet Usta, Mustafa Uzunyılmaz, Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu… olarak özetlenebilir. Meryem filmi konusuna bakalım:
Meryem filmi konusu: Vizyona girecek filmler arasında yer alan Meryem filmi konusunda, Meryem, yaşadığı evde, iyi hizmet görebilmesi için gelin olarak konumlandırılmıştır. Kayınvalide, ve kayınbabası ile birlikte yaşamakta; ve aynı zamanda da hasret çekmektedir. Çünkü Meryem’in eşi Mustafa İstanbul’da çalışmaktadır.
Meryem yaşadığı kasabanın en güzel kızı olarak anılmakta iken, Mustafa’nın ailesi, Meryem’e talip olmuştur. Tam on gün içerisinde Meryem, Mustafa’nın gelini olmuştur. Evlenmeden bir kaç gün önce tanışan Meryem; ve Mustafa, evlenmelerinin altıncı gününde birbirlerine hasret kalmış, Mustafa İstanbul’a dönmüş, işlerine devam etmiş, bir düzen kurarak Meryem’i de yanına alacağına dair söz vermiştir.
Meryem’in babası ile Mustafa’nın babası olan Süleyman çocukluk arkadaşıdırlar. Meryem’in babası Süleyman’a Meryem’i vefa borcundan dolayı vermiş, sonrasında da ölmüştür. Mustafa bir türlü Meryem’i İstanbul’a almamaktadır. Meryem çoğu kez umutsuzluğa kapılmakta, fakat annesi tarafından kendisine, sabırlı olmasının gerektiği öğütlenmektedir. Adetlere göre, koca evine giden, bir daha anne evine geri dönememektedir.
Meryem evlenmeden önce, henüz Askere gitmemiş olan Murat Meryem’e aşık olmuştur. Murat askerde iken Meryem evlenmiştir. Sonrasında ise Murat askerden dönüp gelmiştir. Ancak, askerde çok olumsuz şeyler yaşayan Murat, uzun zaman psikolojik tedavi görmüş, ama bir türlü düzelememiştir. Bu arada Meryem de, Mustafa’nın ailesi tarafından, bir çocuğunun olmadığı ile suçlanmaktadır.
Murat’ın kasabada olması, ve psikolojik sorunlarının bulunması dolayısı ile, Meryem için büyük bir tehdittir. Meryem durumu hiç kimseye anlatmasa da, yaşadıkları kasabanın küçük olması dolayısı ile herkes herşeyi öğrenmiştir. Mustafa’nın babası Süleyman duruma bir çözüm bulmaktadır. Geçim kaynakları olan ineklerini satan Süleyman parasını Mustafa’ya göndererek ev kiralamasını; ve Meryem’i İstanbul’a almasını sağlar. Meryem için çuvallar, yolluklar hazırlanır, ve Meryem yola çıkar… Ama Mustafa’nın yanına mı?

Almina