Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel)

Alita: Savaş Meleği, 15 Şubat 2019’da vizyona giren filmler arasında yer almakta olup, orjinal adı, Alita: Battle Angel‘dir. 2019 yılında ABD ve Kanada’da hazırlanan Alita: Savaş Meleği, romantik, macera, gerilim, Aksiyon ve bilim kurgu filmler kategorilerinde yer almaktadır. İlerleyen bölümlerde Alita: Savaş Meleği konusu ve oyuncuları gibi diğer detayları da sizlerle paylaşacağız.

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel) Konusu

26. yüzyılda yaşanan bir hikaye olan Alita: Savaş Meleği, Yutiko Kishiro çizgi serisinden alınarak sinemaya uyarlanmıştır. Yani izleyeceğiniz bu film 2500’lü yılları anlatmaktadır diyebiliriz. Konusuna gelince:

Dünya, fakir ve serseriler ile asil ve zenginler olmak üzere ikiye bölünmüştür. Tiphares’te iyi vatandaşlar varlık içerisinde yaşamaktadırlar. Scrab Yard adlı harabe şehirde ise alt tabaka yaşamını sürdürmektedir. Doktor Ido, Tiphares’ten kovulmuş bir doktordur. Bir gün, yaralı bir Cyborg kız bulur. Doktor olması dolayısı ile onu onarır ve adını da Alita koyar. Sonrasında Alita kimlik arayışı içerisine girecektir.

Kim olduğunu ve nereden geldiğini bilmeyen Alita (Rosa Salazar), farklı bir gelecekte uyanır. Ido (Christoph Waltz) ise şefkatli bir doktordur ve Alita’yı yanına alır. Ido, Alita’nın Cyborg görünümünün altında bir muhteşem geçmişin yattığını fark eder. Onun bir kalbi ve bir ruhu vardır. Şimdi Alita yeni hayatına alışmaya çalışıyor; ama Ido da onu geçmişinden korumayı hedefliyordur. Hugo (Keean Johnson) ise Alita’nın yeni arkadaşıdır ve ona, geçmişini hatırlaması için yardımcı olmaya, anılarını tetiklemeye çalışır.

Şehri yönetmekte olan tehlikeli, yobaz güçler, Alita’nın peşine düşerler. Bu sırada Alita, eşi benzeri olmayan dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eder ve bu da onun, geçmişine dair bir ipucuna sahip olduğu anlamına gelir. Alita şimdi tehlikeli insanlarla karşı karşıyadır. Ama bu noktada ailesi, arkadaşları ve dünyasının kurtulması için o bir kilit nokta durumundadır.

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel) Oyuncuları

Eiza Gonzâlez
Ed Skrein
Mahershala Ali
Christoph Waltz
Rosa Salazar
Casper Van Dien
Gray Teague
Lana Condor
Marko Zaror
Leonard Wu
Jackie Earle Haley
Idara Victor
Elle LaMont
Jeff Fahey
Heath Young
Jennifer Connely
Michelle Rodriguez

Alita: Savaş Meleği filminin yönetmen koltuğunda Robert Rodriguez oturmakta iken, filmin seraristliğini alaeta Kalogridis, James Cameron, Robert Rodriguez üçlüsü gerçekleştirmiş durumda. Ancak filmin orjinalinin bir kitap olduğunu düşündüğümüzde, bu kitabın Yukito Kishiro’ya ait olduğunu da belirtmeliyiz. Junkie XL Alita: Battle Angel’in müzisyeni iken, film yapımcıları ise James Cameron, Jon Landau, David Waldes, Robert Rodrigues… olarak belirtilebilir.

Bir cevap yazın