Babamın Kemikleri (My Father Bones)

Babamın Kemikleri, 8 Şubat 2019’da vizyona giren filmler arasında yer almakta olup, orjinal adı My Father’s Bones‘tir. Dramatik filmler arasında yer almakla birlikte, 2019 yılında Türkiye’de hazırlanmıştır. 103 dakika süresi bulunan Babamın Kemikleri filminin konusu ve oyuncuları ile film hakkında diğer detaylı bilgileri ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Babamın Kemikleri (My Father Bones) Konusu

Ömer, yaşadığı trajik olay sonrasında, henüz çocuk yaşta iken yaşadığı köyü terk etmiş ve kendisine bir aile kurmuştur. Bu sırada köyüne bir daha dönmemek üzere de yemin etmiştir. Ama şimdi annesi ölüm döşeğinde yatmaktadır ve bir vasiyeti, Ömer’in hayatını alt üst eder. Çünkü annesi Ömer’e, kocasının yanına gömülmeyi vasiyet etmiştir. Fakat ettiği yemin dolayısı ile bu vasiyeti yerine getirmek Ömer için mümkün değildir. Bunun üzerine de annesi, Ömer’den başka bir şey ister: kendisine kocasının kemiklerini getirmesini… Ömer çaresiz kalmış, oğlunu da yanına alarak istemeye istemeye köye gitmiştir.

Ömer köyünü yıllar önce, utanç verici bir olay dolayısı ile terk etmek zorunda kalmış; yıllar sonra ise köyüne geri dönmek zorunda kalmıştır. Yaşadığı trajik olayı hiç kimse ile paylaşmayan Ömer, sonrasında annesinin vasiyetini yerine getirmek için, istemeye istemeye köye geri dönmek zorunda kalmıştır. Babamın Kemikleri, Tokat’ın Turhal ilçesinde çekilmiştir.

Babamın Kemikleri (My Father Bones) Oyuncuları

Ömer Aydede
Tanju Tuncel
Uğur Çavuşoğlu
Goncagül Sunar
Cem Davran

Babamın Kemikleri filminin yönetmen koltuğunda Özkan Çelik otururken, filmin senaryosu İsmail Doruk tarafından yazılmıştır. Yapımcı ise Mustafa Ensari Dal’dır. Babamın Kemikleri filminin yorumlarına gelecek olursak: Çok az sinema salonunda yer almasını eleştiren izleyiciler, aileleri ile birlikte gittikleri bu filmde, kendilerinden bir şeyler bulduklarını ve zaman zaman gülüp, zaman zaman da hüzünlendiklerini belirtmekteler. Cem Davran’ın oyunculuğunun ise çok iyi olduğunu özellikle vurgulamaktalar.

Bir cevap yazın