Van Gogh : Sonsuzluğun Kapısında (At Eternity’s Gate)

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, 15 Şubat 2019’da vizyona giren filmler arasında yer almakta olup, orjinal adı At Eternity’s Gate‘dir. Biyografi ve dram filmleri arasında yer almakta olup 2018 yılında ABD’de hazırlanmıştır. Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filminin süresi 110 dakikadır. Sizlere ilerleyen bölümlerde filmin konusu ve oyuncuları ile yapımcı, senarist ve yönetmen bilgilerini detaylı olarak aktaracağız.

Van Gogh : Sonsuzluğun Kapısında (At Eternity’s Gate) Konusu

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filmi, genel olarak Vincent Van Gogh’un hayatını ve Arles’te geçirmiş olduğu hayatının son dönemlerini anlatmaktadır. Bildiğimiz gibi Vincent Van Gogh ünlü bir ressamdır ve onun hayatının bilinmeyen bazı yönleri bulunmaktadır. Willem Dafoe, filmde Van Gogh’u canlandırmaktadır.

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında (At Eternity’s Gate) Oyuncuları

Mathieu Amalric
Emmanuelle Seigner
Mads Mikkelsen
Rupert Friend
Willem Dafoe
Oscar Isaac
Niels Arestrup
Stella Schnabel
Patrick Chesnais
Frank Molinaro
Amira Casar
Alexis Michalik
Lolita Chammah
Vladimir Consigny

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filminin yönetmen koltuğunda Julian Schnabel oturuyor. Senaristler arasında da yer alan Julian Scnabel, senaristliği Jean Claude Carriâre ile paylaşıyor. Tatiana Lisovkaia’nın müzisyenliğini üstlendiği Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filminin yapımcısı ise Jon Kilik. Filmin görüntü yönetmenliğini Benoit Delhomme üstlenmiş durumda.

Son olarak, Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filminin yorumlarını da gözden geçirelim: Willem Dafoe’nin Van Gogh’u canlandırmasını bekleyenler, filmden çok memnun kalmış durumdalar ve Dafoe’nin bu filmle ödüle doyacağını düşünmekteler. Yönetmen koltuğunda oturan Julian Schnabel’in bir zamanlar ressam olmasının da, Van Gogh’un ressam olması dolayısı ile filmi daha etkileyici hale getirdiğini düşünmekteler. Kısacası beğenilen ve, anlaşılamaması dolayısı ile Van Gogh’un, izleyiciyi yoran, kendilerini filmin içinde bulmalarını sağlayan, beğenilerek izlenen bir film Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında…

Bir cevap yazın